Сарадња ПУ Бамби и Факултета за специјалну едукацију и рехабилитацију у Београду

Наша Установа је потписала Протокол о сарадњи са Факултетом за специјалну едукацију и рехабилитацију у Београду. На овај начин обављаће се помоћ у професионалном раду наших запослених у раду са децом са сметњама у развоју, подстицању њиховог развоја и социјализацији са вршњацима из групе.

У сарадњи са Факултетом за специјалну едукацију и рехабилитацију, активностима васпитно-образовних људских ресурса Установе ће присуствовати студенти који ће своју практичну наставу изводити заједно. Свака активност се планира и прилагођава интересовањима и потребама детета стављајући акценат на стимулацију раног развоја кроз игру, што у потпуности одговара и деци са сметњама и поремећајима у развоју. У нашој Установи активно се примењује се и индивидуални рад са децом ради њиховог осамостављивања и стимулације свих аспеката развоја детета.

Окружење детета утиче на његову социјализацију и сам социо-емоционални развој тако да је неопходно обезбедити му подстицајну средину у којој ће се осећати сигурно и прихваћено. Поред подстицања социо-емоционалног развоја, рад васпитача је усмерен и на развој моторике, говора, аудитивне и визуелне перцепције као и на корективни рад који се спроводи у сарадњи са дефектологом.

Валентина Мартаћ