Саобраћај 26.03.2020.

МАЛО ЋЕМО СЕ ВИНУТИ У НЕБО!

Мало ћемо се винути у небо, истражити облаке и небеско пространство. За то нам је потребно мало знања из ваздухопловства, крила, храброст и машта.

ЗАДАТАК 1:

Задатак 1: Послушај песму и одговорити на следећа питања

-О коме песма говори?
-Којој врсти саобраћаја припадају та превозна средства?
-Како се дели ваздушни саобраћај?
-Које врсте летелица познајеш?
-Ко управља летелицама?
-Шта је потребно да неко постане пилот?

*извор:Youtube

ЗАДАТАК 2:

Задатак 2: Широм планете организују се трке авиона. Организуј своју! Направи ових пет авиона, дај им имена, спреми простор, стартну и циљну линију, судију и провери који ће авион однети трофеј (који можеш такође припремити).

Како направити авион?

* извор:Youtube

Припремни предшколски програм

Обновимо знање!

Велико- мало

Дугачко – кратко

Високо – ниско

Уско – широко

Задатак 1: За сваку категорију пронађи одговарајући пример у својој соби.

Задатак 2: Искористи шаблон или нацртај у свесци па зеленом бојом обоји дугачко, црвеном велико а, жутом уско.