Саобраћај 25.03.2020.

ПОДСЕТИМО СЕ ШТА ЈЕ ВОДЕНИ САОБРАЋАЈ!

1. Шта је то водени саобраћај?
Водени саобраћај је врста саобраћаја која се одвија у воденим басенима
2. Како се дели?
Речни саобраћај (на рекама), каналски саобраћај (на каналима), језерски саобраћај (на језерима), поморски саобраћај (на морима и океанима)
3. Која пловила постоје?
Брод, једрилица, пароброд, шајка,кајак, кану, катамаран, дајак, јахта, сплав, баласт, чамац, тримаран…
4. Да ли сва пловила могу да се крећу по истој воденој површини?

* извор: pinterest

ЗАДАТАК 1:

Направити импровизоване чамце од кутија или тако што ћете окренути неки мањи сто и обложити га тканином или неким другим материјалом да изгледа као на слици.

Прилагодити собу активности да изгледа као да се налазите на води.  По соби поставите „вредне каменчиће“ ( лоптице ) разних боја које ће дете скупљати у свој брод у којем ће имати посебне преграде у зависности од боје лоптице. Ако немате лоптице можете их направити од згужваних папира разних боја. Игра се завршава када дете покупи све лоптице.

* извор: pinterest

ЗАДАТАК 2:

Понављајте неколико пута са дететом брзалицу

„Каменчићем ћеш ме, каменчићем ћу те“ , док је не усвоји.

*Снимите нам и пошаљите изговарање брзалице кад је дете усвоји!