Различите чарапе као знак подршке

Насмејано, са много енергије и радозналости, деца Предшколске установе ,,Бамби” су приступила обележавању овог симболичног датума, Светског дана особа са Дауновим синдромом. Док су најмлађи, као обележје овог дана, размењивали чарапице и радовали се подухвату, за старију децу су васпитачице Валентина Мартаћ и Ивана Васић, студенткиње Факултета за специјалну едукацију и рехабилитацију, припремиле презентацију путем које су могла да виде шта Даунов синдром представља, шта га карактерише, али још битније, да увиде да то није нешто чега се треба бојати. У оквиру презентације су приказани видео записи који су показали да особе са Дауновим синдромом, уз подршку и много љубави, постижу изузетне резултате у областима које их највише занимају.

Невена Бабанић