Моја планета 31.03.2020.

ПУТОВАЊЕ КРОЗ СВЕМИР

На самом почетку пустите детету ову песму о планетама како би се подсетило колико планета има, њихових карактеристика и њихових назива.

Задатак 1:  Поразговарајте са дететом о садржају снимка. Уколико има непознатих појмова прокушајте да их појасните.

Задатак 2: Уколико имате балоне надувајте их и направите у својој соби сунчев систем тако што ћете планете обојити темпером у одређену боју и окачити (везати на конац).

*извор:Pinterest

Уколико немате балоне направите на папиру као што је приказано на фотографији.

*извор:Pinterest

Задатак 3:  Проучите планете заједно,а дете нека нацрта оно што је видело карактеристично на некој планети или да нацрта нешто што га асоцира на ту планету која је посебно привукла пажњу.

*Фотографишите урађен задатак и пошаљите нам!