Моја планета 30.03.2020.

Богиња Геа

Према овом миту, у почетку нису постојали засебно земља, вода и небо. Све је било измешано и владао је хаос. Затим су се из хаоса издвојили богиња Геа (земља) и бог Уран (небо). Овај божански пар изродио је дивове. . .
извор:znanje.org извор wikipedia

Задатак 1:  Пажљиво преслушајте аудио причу о богињи Геи и настанку планете Земље.

Задатак 2:

Поставите питња деци о причи:

Који ликови се појављују у причи?
Ко је Геа?
Ко је Уран?
Ко је одузео власт Урану?
Како се зове врховни Бог и господар света?

Задатак 3:

„Шта би ти урадио/ла да имаш натприродне моћи?“ (Говорна вежба)
Када дете исприча нека своју причу и нацрта.

*Фотографишите урађен задатак и пошаљите нам!