Моја планета 30.03.2020.

ПЛАНЕТА

Нека цвеће, нека сунце буду део нашег света,
Нека срећна и здрава буде цела планета.
Не дај да ти други говоре,
то је живот твој,

не дај да те други промене,
буди само свој.
Иди даље и реци сваком нека зна,
Да вечно траје љубав.

*извор:rts.rs

Задатак 1:

Прочитајте песму и преслушајте је на Youtube, потом објасните деци непознате појомове из песме.

Задатак 2:

Направите лопту од новина, толику да вам сталак буде ролна тоалет папира. Обојите новине плавом бојом (темпере,воденебоје,фломастери..)  када се осуши боја залепите континенте.

извор: Pinterest

*Фотографишите урађене задатке или снимите дете како рецитује песмицу и пошаљите нам!