Моја планета 08.04.2020.

ВУЛКАНИ

Вулкан је отвор у земљи из којег излазе лава, пепео и гасови. Најчешће је то нека планина. Наука која се бави проучавањем вулкана се зове вулканологија.

Задатак 1: Поразговарајте о видеу који сте претходно погледали. Питајте децу шта су запазили? Шта је лава?

Задатак 2: Користећи расположиве материјале направите вулкан и изазовите ерупцију. За то вам је потребно: сода бикарбона, мало детерџента за судове, боја за колаче и сирће. Прво сипајте у вулкан соду бикарбону и боју, а затим дозирано сипајте сирће.

Како направити вулкан?

*Рад можете фотографисати,затим окачити на „instagram story“ и означити  @ppubambi !