Моја планета 08.04.2020.

ВУЛКАНИ

Да ли сте знали?
  1. Вулкан је име настало по истоименом римском богу ватре, прерађивања метала и ковања.
  2. Иако многи људи мисле да су вулкани само велике избочине, они заправо могу бити брегови, могу бити спљоштени, па чак и испод леда. 20% вулкана се налази испод воде.
  3. За мерење топлоте лаве вулканолози користе посебан термо-електрични пирометар, јер би се обичан термометар од толике топлоте одмах истопиo.
  4. Сматра се да је звук ерупције вулкана нешто најгласније на свету.
  5. Највиши вулкан у Сунчевом систему се не налази на планети Земљи, већ на Марсу. Зове се Олимпус Монс.

*извор: izverzhenie-vulkana.ru, risk.ru

Задатак 1: Погледај кратки цртани филм ,,Мајка Природа” па осмисли своју причу о вулкану и забележи је у сарадњи са неким од старијих укућана.

Задатак 2:Нацртај и обој јунаке из своје приче.

Припремни предшколски програм

Подсети се!

Геометријска тела: лопта, ваљак, коцка, квадрат.

Задатак 1:Пронађи начин и направи свако геометријско тело.

Задатак 2: Искористи шаблон или нацртај у свесци па заврши задатак према датом упутству.

*извор: issuu.com