Моја планета 06.04.2020.

ГЕОЛОГИЈА

Знаш ли ко је геолог? А шта је геологија? Можда? Ево мале помоћи: геолог је научник који проучава настанак, састав и структуру планете Земље, а наука која обухвата све то је геологија. Да би то успео геолог користи знања из других наука као што су физика, хемија, биологија. Често учествује у проналажењу метала, нафте, различитог камења. Изучава земљотресе, вулкане, поплаве, клизишта и тиме упозорава људе ако постоји опасност. Оно шта геолог открије може да се искористи пре израде неког моста, тунела, бране,… Ако је предмет проучавања постанак и изучавање других планета, а не Земље, научник који се тиме бави је планетарни геолог. Једно од значајних геолошких места у Србији је Гргетег које се налази на Фрушкој гори, близу истоименог манастира.

*извор: detsadmickeymouse.rs

Задатак 1: Погледај кратак цртани филм па одговори на следећа питања

1. Ко је главни јунак?
  2. Где се све нашао главни јунак?
  3. У шта се све претвори главни јунак?
  4. Шта се догодило на крају?
  5. Шта је главни јунак заправо хтео да ради?
  6. Који део ти се највише допао и због чега?

Задатак 2: Уз помоћ одрасле особе испрати упутства и покушај да наравиш своје кристале.

*извор: ufologov.net

Припремни предшколски програм

Обрада гласа и штампаног слова Ф

Ф – ФЕЊЕР

Ф ЈЕ ФЕЊЕР – ФИНО СИЈА
Ф ФОТЕЉА И ФОЛИЈА.
А ШТА ФАЛИ ФЕБРУАРУ,
ФАЗАНУ И ФУДБАЛЕРУ?
ШТА ТО ХОЋЕ СЕМАФОР?
ХОЋЕ ЈЕДАН ФЕЊЕР НОВ.

*извор: ljilja969.blogspot.com

*извор: ispeciparecideci.wordpress.com

Задатак 1:

1. Наведи што више појмова (бића и ствари) који почињу на слово Ф
  2. Нацртај неки појам на слово Ф
  3. Вежбај правилан изговор гласа Ф помоћу песме
  4. Пронаћи сва слова Ф у песми.

Задатак 2:

Пронађи стару новину или магазин и из њега маказама изрежи свако слово Ф које ти се допадне.