Моја планета 01.04.2020.

ТРЕЋИ КАМЕН ОД СУНЦА

Сећаш ли се мене? Ја сам она планета, трећа од Сунца. Тако је! Моје име је Земља. Као што видиш, када ме неко гледа из далека, на мени се виде различите боје. То је зато што се на мојој површини налази нешто што се зове копно, ово зелене боје и водене површине, ово плаве боје. У копно се убрајају планине, котлине, долине, равнице, брегови, пустиње… У водене површине спадају океани, мора, реке, језера, мочваре… Када људи говоре о копну, користе реч рељеф као опис за све неравнине које се налазе на мени.

РЕЉЕФ

*извор: nationalgeographyc.rs

*извор: biljatod.files.wordpress.com

Задатак 1:

1. Покушај да набројиш све оно шта спада у рељеф, а спомиње се у тексту.
  2. Покушај да набројиш све водене површине које се спомињу у тексту.

Задатак 2: Од доступног материјала (пластелин, картон, папир, лепак, боја, …) направи свој приказ рељефа. Забави се!

Задатак 2: Уз помоћ доступног материјала направи свој Сунчев систем, пример се налази на фотографији.

*извор: i.pinimg.com

*извор: educacaoadventista.org.br

Припремни предшколски програм

Подсети се бројева 6, 7, 8, 9 и 10

Шестица је стигла са главе девојчице, када јој је пала влас из једне локнице.
Седмица је јединица на концерту важном, подигнута носа и са лептир машном.
Када је переца са пекарских полица побегла у свеску постала је осмица.
Деветка је запета празнога стомака, на линији стоји зато што је лака.

Е, нула је добила ово своје лице од једног балона и то сапунице.

*извор: zelenaucionica.com

*извор: pinterest

Задатак 1:

Споји стихове за бројеве од 1 до 5 из претходне активности са овим стиховима да добијеш целу песму.

Задатак 2:

Нацртај и обоји у свесци бројеве који се спомињу у песмици.