Моја планета 01.04.2020.

РЕЉЕФ

Покажите детету фотографије  планина, река, мора, језера, паркова, шума , ливада. Затим продискутујете о томе шта се налази на фотографијама и поновите називе онога што се ту налази.

*извор: Google

Задатак 1: Направите полигон у соби, искористите столице, сточиће, табуре,ћебад, играчке све што вам падне на паметда може да буде импровизована препрека! Затим дете прелази полигон који је везан за песмицу који ћете пустити.
Песмица говори о лову на медведа који се скрива у пећини до које је тешко доћи. Дете мора да пређе све препреке и да стигне до пећине у којој се налази медвед. Када коначно стигне видеће да је медвед превише велики и опасан и да мора што пре да се врати кући да га не би медвед појео. Игру понављајте више пута, јер тиме развијате координацију и памћење детета.

Задатак 2: Направити или нацртајте макету пећине, од расположивих материјала, у којој се налази страшни медвед.

*извор:Pinterest